You are here

kvalita vzduchu

RESET – standard prostředí staveb, o kterém ještě uslyšíme

Standardy RESET spravuje mezinárodní organizace GIGA, založená v roce 2008 v Kanadě. Standardy pro řízení spotřeby, odpadu nebo životního cyklu materiálů se dosud používaly zejména jako součást ERP řešení pro správu komerčních nemovitostí. Standard RESET se nyní posouvá o trochu dále a vstup firem jako Sensirion nebo Renesas napovídá, že svoji roli sehrají i při vývoji IoT zařízení.

Výhody přechodu od senzoru SHT3 k novému SHT4 - srovnání senzorů vlhkosti od Sensirion

Senzory vlhkosti se neustále vyvíjejí. I společnost Sensirion přináší sensory se stále lepšími technickými parametry. Platí to i pro nejnovější čtvrtou generaci senzorů SHT4x, která přináší několik výrazných vylepšení oproti předchozí generaci SHT3. V srovnání od SOS electronic se podíváme na klíčové vlastnosti obou senzorů a vysvětlíme, proč byste měli zvažovat přechod na novější verzi.

Inteligentní senzory kvality vzduchu pro monitorování životního prostředí

Kvalita vzduchu je důležitým parametrem v chytrých domácností, budovách a městech, ale také v klasických či elektrických vozidlech. Senzory monitorují nežádoucí koncentraci plynu ve vzduchu, která signalizuje jeho špatnou kvalitu. Senzory jsou schopny také detekovat kouř a včas varovat před požárem.

Živá ukázka kvantových senzorů na Hannover Messe 2022

Na letošním veletrhu Hannover Messe 2022, konající se v tomto týdnu (30.5.-2.6.), je prezentována živá ukázka prvních průmyslových kvantových senzorů Q.ANT využívajících kvantové efekty pro měření přítomnosti, velikosti i tvaru různých částic v plynech, kapalinách i sypkých materiálech.

Pages