Jednou ze základních komponent každého mobilního robota jsou senzory pro sledování svého okolí a detekci všech reálných i potencionálních překážek. V tomto směru je jedním z lídrů společnost SICK, jejíž stánek bude možné navštívit i na nadcházejícím veletrhu AMPER 2023.
Flexibilní snadno použitelné kolaborativní roboty (koboty) s vysoce výkonnými schopnostmi pozitivně ovlivňují průmyslovou budoucnost. Jejich použití však je nutné pro každou aplikaci vhodně posoudit.
Třífázový motorový driver 6ED2742S01Q nabízí nejen efektivní řízení BLCD motoru, ale přináší i ochranné bezpečnostní funkce v podobě nadproudové a podpěťové ochrany. Všechny tyto vlastnosti prodlužují životnost baterie.
Pro snadnější automatizovaný odběr či vkládání dílů z nebo do krabic vznikl nový kamerový senzor Omron FH-SMD společně i s novým 3D aplikačním softwarem. Díky tomu lze spolehlivě roboticky vybírat i zcela neuspořádané na hromadu nasypané produkty.
Patentované piezoelektrické motory od PIEZO MOTION nahrazují tradiční přesné rotační a lineární motory malých rozměrů. Jsou ideální pro aplikace, které vyžadují vysoký výkon a energetickou účinnost.
Bez strojového vidění se neobejde žádná moderní bezpečnostní a dopravní kamera a roboti by bez něj nebylo schopni pracovat v autonomním režimu. Implementace strojového vidění do systému je složitá záležitost a vyžaduje integraci různých technologií a podsystémů náročných na výpočetní výkon. Existují ale platformy, které dokážou s touto problematikou výrazně pomoci.
AMR roboty vyrábí stále více firem a pestrost nabídky se stále více rozšiřuje. Zajímavý sortiment od malých AMR až po AMR pro velká tunová zatížení nabízí například společnost Locus.
HIWIN na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představil nové polohovací systémy, včetně otočných stolů s torzními motory TMRT, harmonické převodovky HIWIN Datorker a také servo drivery a servo motory nové generace E1.
Zpětná vazba ovládacího panelu je důležitou součástí průmyslu 4.0, automobilových, lékařských systémů, nositelných a dalších spotřebitelských zařízeních. Často se hmatový vjem kombinuje s akustickými signály, aby se dosáhlo realističtější odezvy.